ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50265292) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ungureni Com. Corbii Mari, DÂMBOVIŢA, înregistrată la 20 iunie 2024, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 215.843 lei, profit net de 22.869 lei, datorii de 15.000 lei, capitaluri proprii de 1.818 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
89.19%
Lichiditate
0.91 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

215.843lei

Venituri totale

215.848lei

Rezultat net

22.869lei

Datorii

15.000lei

Capitaluri proprii

1.818lei

Capital de lucru

-1.326lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

215.843lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000897152
Data înregistrării
20 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT UNGURENI COM. CORBII MARI, STR. PARCULUI, NR.29, CONSTRUCTIA C3, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4.216,9%
Profitul, față de anul trecut
+207,6%
Creștere anuală compusă
+4.216,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.81%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare89.19%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință4216.86%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.144lei
I2Active circulante13.674lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci13.674lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.000lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.818lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă215.843lei
I14Venituri totale215.848lei
I15Cheltuieli totale190.821lei
I16Profit brut25.027lei
I18Profit net22.869lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă10,6%
Marjă brută11,6%
Rentabilitatea capitalurilor1.257,92%
Rentabilitatea activelor135,98%
Grad de îndatorare89,19%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat215.843lei
Fond de rulment-1.326lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
4.216,86%
Creștere anuală compusă
4.216,86%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Dâmbovița

Întrebări despre ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 215.843 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 22.869 lei.
ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.000 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADIVA REAL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .