ISTI SERV S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

ISTI SERV S.R.L. (CUI 50256049) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mihăileni Com. Şimoneşti, HARGHITA, înregistrată la 19 iunie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.976 lei, profit net de 4.112 lei, datorii de 31.453 lei, capitaluri proprii de 1.325 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
95.96%
Solvabilitate
4.04%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.976lei

Venituri totale

21.976lei

Rezultat net

4.112lei

Datorii

31.453lei

Capitaluri proprii

1.325lei

Capital de lucru

-12.218lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/302/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000302197
Data înregistrării
19 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT MIHĂILENI COM. ŞIMONEŞTI, MIHĂILENI, NR.135

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+865,6%
Profitul, față de anul trecut
+185,9%
Creștere anuală compusă
+865,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.04%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.61 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare95.96%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință865.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.543lei
I2Active circulante19.235lei
I3Stocuri12.904lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci6.331lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii31.453lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.325lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.976lei
I14Venituri totale21.976lei
I15Cheltuieli totale17.683lei
I16Profit brut4.293lei
I18Profit net4.112lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă18,71%
Marjă brută19,53%
Rentabilitatea capitalurilor310,34%
Rentabilitatea activelor12,54%
Grad de îndatorare95,96%
Lichiditate curentă0,61
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-12.218lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
865,55%
Creștere anuală compusă
865,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre ISTI SERV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ISTI SERV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.976 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.112 lei.
ISTI SERV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ISTI SERV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ISTI SERV S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ISTI SERV S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 31.453 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ISTI SERV S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ISTI SERV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ISTI SERV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .