PRIMACARE S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

PRIMACARE S.R.L. (CUI 50223114) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 12 iunie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 518.724 lei, profit net de 83.132 lei, datorii de 915.760 lei, capitaluri proprii de 7.271 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 45 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

45

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

45 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.06 x
Îndatorare
99.21%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

518.724lei

Venituri totale

518.734lei

Rezultat net

83.132lei

Datorii

915.760lei

Capitaluri proprii

7.271lei

Capital de lucru

-860.272lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

172.908lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024002754123
Data înregistrării
12 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CROITORILOR, NR.16, ET.1, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
+209,3%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

45clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate0.79%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.06 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate16.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare99.21%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate867.543lei
I2Active circulante55.488lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe200lei
I5Casa și conturi la bănci55.288lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii915.760lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.271lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă518.724lei
I14Venituri totale518.734lei
I15Cheltuieli totale419.759lei
I16Profit brut98.975lei
I18Profit net83.132lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă16,03%
Marjă brută19,08%
Rentabilitatea capitalurilor1.143,34%
Rentabilitatea activelor9,01%
Grad de îndatorare99,21%
Lichiditate curentă0,06
Cifră de afaceri pe salariat172.908lei
Fond de rulment-860.272lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre PRIMACARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRIMACARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 518.724 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 83.132 lei.
PRIMACARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRIMACARE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PRIMACARE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRIMACARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 915.760 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRIMACARE S.R.L.?
45 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRIMACARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRIMACARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .