SM LUMEA BABYBOO S.R.L.

Activă

8510 Învăţământ preşcolar

SM LUMEA BABYBOO S.R.L. (CUI 50220533) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 12 iunie 2024, cu activitatea principală „învăţământ preşcolar” (CAEN 8510).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 247.774 lei, profit net de 48.125 lei, datorii de 61.229 lei, capitaluri proprii de 1.622 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
97.71%
Solvabilitate
2.59%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

247.774lei

Venituri totale

247.774lei

Rezultat net

48.125lei

Datorii

61.229lei

Capitaluri proprii

1.622lei

Capital de lucru

-3.164lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

123.887lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000533182
Data înregistrării
12 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8510 — Învăţământ preşcolar
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, BLD. ECATERINA TEODOROIU, NR.77C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.035,8%
Profitul, față de anul trecut
+203%
Creștere anuală compusă
+1.035,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.59%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.95 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate19.42%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare97.71%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1035.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.602lei
I2Active circulante58.065lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe34.551lei
I5Casa și conturi la bănci23.514lei
I6Cheltuieli în avans184lei

Pasiv

I7Datorii61.229lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.622lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă247.774lei
I14Venituri totale247.774lei
I15Cheltuieli totale197.494lei
I16Profit brut50.280lei
I18Profit net48.125lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă19,42%
Marjă brută20,29%
Rentabilitatea capitalurilor2.967,02%
Rentabilitatea activelor76,79%
Grad de îndatorare97,71%
Lichiditate curentă0,95
Cifră de afaceri pe salariat123.887lei
Fond de rulment-3.164lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.035,8%
Creștere anuală compusă
1.035,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8510 Învățământ preșcolar

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre SM LUMEA BABYBOO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SM LUMEA BABYBOO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 247.774 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 48.125 lei.
SM LUMEA BABYBOO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SM LUMEA BABYBOO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SM LUMEA BABYBOO S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SM LUMEA BABYBOO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 61.229 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SM LUMEA BABYBOO S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SM LUMEA BABYBOO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SM LUMEA BABYBOO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8510 — Învăţământ preşcolar.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .