RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

RAFBATI CONSTRUCT S.R.L. (CUI 50218746) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vinga Com. Vinga, ARAD, înregistrată la 11 iunie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 550.503 lei, profit net de 50.973 lei, datorii de 193.904 lei, capitaluri proprii de 51.173 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
79.12%
Solvabilitate
20.88%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

550.503lei

Venituri totale

550.552lei

Rezultat net

50.973lei

Datorii

193.904lei

Capitaluri proprii

51.173lei

Capital de lucru

51.173lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

91.751lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/923/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J02/923/2024
Data înregistrării
11 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. ARAD, SAT VINGA COM. VINGA, STR. BRADULUI, NR.98

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2024

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.88%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.26%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare79.12%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2024–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante245.077lei
I3Stocuri14.507lei
I4Creanțe200.745lei
I5Casa și conturi la bănci29.825lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii193.904lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri51.173lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă550.503lei
I14Venituri totale550.552lei
I15Cheltuieli totale486.071lei
I16Profit brut64.481lei
I18Profit net50.973lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2024

Marjă netă9,26%
Marjă brută11,71%
Rentabilitatea capitalurilor99,61%
Rentabilitatea activelor20,8%
Grad de îndatorare79,12%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat91.751lei
Fond de rulment51.173lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 550.503 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.973 lei.
RAFBATI CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.?
1 bilanț, din 2024 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 193.904 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAFBATI CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAFBATI CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .