GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

GENESIS BUILDING GROUP S.R.L. (CUI 50189900) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ioneşti Com. Ioneşti, VÂLCEA, înregistrată la 5 iunie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 566.050 lei, profit net de 94.904 lei, datorii de 144.836 lei, capitaluri proprii de 44.192 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

Firma a intrat în insolvență în 2026.

Bilanțul pe 2025 e de dinaintea procedurii, deci scorul de mai sus descrie firma așa cum era atunci. Din 2026 încoace, scorul e plafonat la clasa E.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.62%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

566.050lei

Venituri totale

566.050lei

Rezultat net

94.904lei

Datorii

144.836lei

Capitaluri proprii

44.192lei

Capital de lucru

20.115lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

141.513lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J38/483/2024
Data înregistrării
5 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT IONEŞTI COM. IONEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.177, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.434,6%
Profitul, față de anul trecut
+283,5%
Creștere anuală compusă
+1.434,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.38%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.14 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.62%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1434.63%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.077lei
I2Active circulante164.951lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe152.335lei
I5Casa și conturi la bănci12.616lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii144.836lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri44.192lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă566.050lei
I14Venituri totale566.050lei
I15Cheltuieli totale444.534lei
I16Profit brut121.516lei
I18Profit net94.904lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă16,77%
Marjă brută21,47%
Rentabilitatea capitalurilor214,75%
Rentabilitatea activelor50,21%
Grad de îndatorare76,62%
Lichiditate curentă1,14
Cifră de afaceri pe salariat141.513lei
Fond de rulment20.115lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.434,63%
Creștere anuală compusă
1.434,63%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 566.050 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 94.904 lei.
GENESIS BUILDING GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 144.836 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENESIS BUILDING GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENESIS BUILDING GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .