GRAMINIS SEEDS S.R.L.

Activă

4621 Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

GRAMINIS SEEDS S.R.L. (CUI 50177000) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Grecii de Jos Orş. Fierbinţi-Târg, IALOMIŢA, înregistrată la 3 iunie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat” (CAEN 4621).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.974.784 lei, profit net de 281.984 lei, datorii de 1.037.634 lei, capitaluri proprii de 282.184 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.62%
Solvabilitate
21.38%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.974.784lei

Venituri totale

1.975.629lei

Rezultat net

281.984lei

Datorii

1.037.634lei

Capitaluri proprii

282.184lei

Capital de lucru

267.179lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000293219
Data înregistrării
3 iunie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4621 — Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT GRECII DE JOS ORŞ. FIERBINŢI-TÂRG, STR. VIILOR, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2024 nu apare depus Termenul legal pentru 2024 a fost 30 mai 2025, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 526 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.38%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.28%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.62%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.005lei
I2Active circulante1.304.813lei
I3Stocuri180.593lei
I4Creanțe578.544lei
I5Casa și conturi la bănci545.676lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.037.634lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri282.184lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.974.784lei
I14Venituri totale1.975.629lei
I15Cheltuieli totale1.640.678lei
I16Profit brut334.951lei
I18Profit net281.984lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă14,28%
Marjă brută16,96%
Rentabilitatea capitalurilor99,93%
Rentabilitatea activelor21,37%
Grad de îndatorare78,62%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment267.179lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre GRAMINIS SEEDS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GRAMINIS SEEDS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.974.784 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 281.984 lei.
GRAMINIS SEEDS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRAMINIS SEEDS S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2024.
Câți angajați are GRAMINIS SEEDS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRAMINIS SEEDS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.037.634 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRAMINIS SEEDS S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRAMINIS SEEDS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRAMINIS SEEDS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4621 — Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .