HEVA TRADING S.R.L.

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

HEVA TRADING S.R.L. (CUI 50162882) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mocod Com. Nimigea, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 30 mai 2024, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.977.286 lei, profit net de 576.923 lei, datorii de 667.725 lei, capitaluri proprii de 627.540 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.38 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.977.286lei

Venituri totale

4.013.985lei

Rezultat net

576.923lei

Datorii

667.725lei

Capitaluri proprii

627.540lei

Capital de lucru

254.072lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

3.977.286lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J06/570/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000570060
Data înregistrării
30 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT MOCOD COM. NIMIGEA, NR.190

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+639,8%
Profitul, față de anul trecut
+257,2%
Creștere anuală compusă
+639,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate54.42%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.38 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.51%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare57.91%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință639.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate231.339lei
I2Active circulante921.797lei
I3Stocuri443.298lei
I4Creanțe459.616lei
I5Casa și conturi la bănci18.883lei
I6Cheltuieli în avans142.129lei

Pasiv

I7Datorii667.725lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri627.540lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.977.286lei
I14Venituri totale4.013.985lei
I15Cheltuieli totale3.322.733lei
I16Profit brut691.252lei
I18Profit net576.923lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă14,51%
Marjă brută17,38%
Rentabilitatea capitalurilor91,93%
Rentabilitatea activelor50,03%
Grad de îndatorare57,91%
Lichiditate curentă1,38
Cifră de afaceri pe salariat3,98 mil.lei
Fond de rulment254.072lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
639,8%
Creștere anuală compusă
639,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre HEVA TRADING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HEVA TRADING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.977.286 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 576.923 lei.
HEVA TRADING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HEVA TRADING S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are HEVA TRADING S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HEVA TRADING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 667.725 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HEVA TRADING S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HEVA TRADING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HEVA TRADING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .