ASADO FOOD INVEST S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

ASADO FOOD INVEST S.R.L. (CUI 50158580) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 30 mai 2024, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.233.538 lei, profit net de 52.018 lei, datorii de 195.928 lei, capitaluri proprii de 52.258 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.94%
Solvabilitate
21.06%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.233.538lei

Venituri totale

1.233.538lei

Rezultat net

52.018lei

Datorii

195.928lei

Capitaluri proprii

52.258lei

Capital de lucru

44.423lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

246.708lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/768/2024
Data înregistrării
30 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, STR. ROCI, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+173,8%
Profitul, față de anul trecut
-24,1%
Creștere anuală compusă
+173,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.06%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.22%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare78.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință173.81%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.835lei
I2Active circulante240.351lei
I3Stocuri42.477lei
I4Creanțe159.875lei
I5Casa și conturi la bănci37.999lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii195.928lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri52.258lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.233.538lei
I14Venituri totale1.233.538lei
I15Cheltuieli totale1.146.200lei
I16Profit brut87.338lei
I18Profit net52.018lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă4,22%
Marjă brută7,08%
Rentabilitatea capitalurilor99,54%
Rentabilitatea activelor20,96%
Grad de îndatorare78,94%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat246.708lei
Fond de rulment44.423lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
173,81%
Creștere anuală compusă
173,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre ASADO FOOD INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ASADO FOOD INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.233.538 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 52.018 lei.
ASADO FOOD INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ASADO FOOD INVEST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ASADO FOOD INVEST S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ASADO FOOD INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 195.928 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ASADO FOOD INVEST S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ASADO FOOD INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ASADO FOOD INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .