SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L. (CUI 50158350) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 30 mai 2024, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 355.148 lei, profit net de 231.926 lei, datorii de 162.156 lei, capitaluri proprii de 232.426 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.23 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

355.148lei

Venituri totale

355.148lei

Rezultat net

231.926lei

Datorii

162.156lei

Capitaluri proprii

232.426lei

Capital de lucru

37.447lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

355.148lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J10/621/2024
Data înregistrării
30 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, NR.85, CAMERA NR. 3, BL.3A, ET.7, AP.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+117,5%
Profitul, față de anul trecut
+173,5%
Creștere anuală compusă
+117,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.9%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.23 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate65.3%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare41.1%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință117.49%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate194.979lei
I2Active circulante199.603lei
I3Stocuri578lei
I4Creanțe47.819lei
I5Casa și conturi la bănci151.206lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii162.156lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri232.426lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă355.148lei
I14Venituri totale355.148lei
I15Cheltuieli totale112.781lei
I16Profit brut242.367lei
I18Profit net231.926lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă65,3%
Marjă brută68,24%
Rentabilitatea capitalurilor99,78%
Rentabilitatea activelor58,78%
Grad de îndatorare41,1%
Lichiditate curentă1,23
Cifră de afaceri pe salariat355.148lei
Fond de rulment37.447lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
117,49%
Creștere anuală compusă
117,49%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 355.148 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 231.926 lei.
SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 162.156 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SRC SOFTWARE DESIGN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .