PALMEDPREVENT S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

PALMEDPREVENT S.R.L. (CUI 50154065) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Reşiţa, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 29 mai 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 189.096 lei, profit net de 31.532 lei, datorii de 33.912 lei, capitaluri proprii de 20.788 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

189.096lei

Venituri totale

191.397lei

Rezultat net

31.532lei

Datorii

33.912lei

Capitaluri proprii

20.788lei

Capital de lucru

1.386lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

189.096lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000300117
Data înregistrării
29 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, MUN. REŞIŢA, BLD. ALEXANDRU IOAN CUZA, BL.A2, SC.1, AP.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+423,8%
Profitul, față de anul trecut
+390,8%
Creștere anuală compusă
+423,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.68%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare62%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință423.77%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate19.402lei
I2Active circulante35.298lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe7.518lei
I5Casa și conturi la bănci27.780lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii33.912lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri20.788lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă189.096lei
I14Venituri totale191.397lei
I15Cheltuieli totale154.238lei
I16Profit brut37.159lei
I18Profit net31.532lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă16,68%
Marjă brută19,65%
Rentabilitatea capitalurilor151,68%
Rentabilitatea activelor57,65%
Grad de îndatorare62%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat189.096lei
Fond de rulment1.386lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
423,77%
Creștere anuală compusă
423,77%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre PALMEDPREVENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PALMEDPREVENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 189.096 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 31.532 lei.
PALMEDPREVENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PALMEDPREVENT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PALMEDPREVENT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PALMEDPREVENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 33.912 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PALMEDPREVENT S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PALMEDPREVENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PALMEDPREVENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .