CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L. (CUI 50134955) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 27 mai 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 119.560 lei, profit net de 2.629 lei, datorii de 9.762 lei, capitaluri proprii de -9.457 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 31 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

31

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

31 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-3100.66%
Îndatorare
3200.66%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

119.560lei

Venituri totale

119.560lei

Rezultat net

2.629lei

Datorii

9.762lei

Capitaluri proprii

-9.457lei

Capital de lucru

-9.457lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

59.780lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/1180/2024
Data înregistrării
27 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. GEORGE ENESCU, NR.74, BL.17, SC.2, AP.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+140,8%
Profitul, față de anul trecut
+121,4%
Creștere anuală compusă
+140,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

31clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-3100.66%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.03 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate2.2%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare3200.66%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință140.81%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante305lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci305lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii9.762lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-9.457lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă119.560lei
I14Venituri totale119.560lei
I15Cheltuieli totale115.735lei
I16Profit brut3.825lei
I18Profit net2.629lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă2,2%
Marjă brută3,2%
Rentabilitatea capitalurilor-27,8%
Rentabilitatea activelor861,97%
Grad de îndatorare3.200,66%
Lichiditate curentă0,03
Cifră de afaceri pe salariat59.780lei
Fond de rulment-9.457lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
140,81%
Creștere anuală compusă
140,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 119.560 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.629 lei.
CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.762 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.?
31 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONSTRUCTIVE CRAFTERS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .