MARACEV S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

MARACEV S.R.L. (CUI 50121424) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ciorăşti Com. Ciorăşti, VRANCEA, înregistrată la 23 mai 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.069.057 lei, profit net de 432.556 lei, datorii de 621.286 lei, capitaluri proprii de 432.756 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.069.057lei

Venituri totale

1.359.797lei

Rezultat net

432.556lei

Datorii

621.286lei

Capitaluri proprii

432.756lei

Capital de lucru

490.856lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

534.529lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/404/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000404392
Data înregistrării
23 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT CIORĂŞTI COM. CIORĂŞTI, STR PRINCIPALĂ, NR.34

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3.990,1%
Profitul, față de anul trecut
+441,7%
Creștere anuală compusă
+3.990,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.06%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate40.46%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare50.34%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință3990.05%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate122.099lei
I2Active circulante1.112.142lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.073.755lei
I5Casa și conturi la bănci38.387lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii621.286lei
I8Venituri în avans180.199lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri432.756lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.069.057lei
I14Venituri totale1.359.797lei
I15Cheltuieli totale890.588lei
I16Profit brut469.209lei
I18Profit net432.556lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă40,46%
Marjă brută43,89%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor35,05%
Grad de îndatorare50,34%
Lichiditate curentă1,79
Cifră de afaceri pe salariat534.529lei
Fond de rulment490.856lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
3.990,05%
Creștere anuală compusă
3.990,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre MARACEV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MARACEV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.069.057 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 432.556 lei.
MARACEV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARACEV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MARACEV S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARACEV S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 621.286 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARACEV S.R.L.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARACEV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARACEV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .