ATELIER NEC FASHION S.R.L.

Activă

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

ATELIER NEC FASHION S.R.L. (CUI 50118615) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bolculeşti Com. Valea Danului, ARGEŞ, înregistrată la 22 mai 2024, cu activitatea principală „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (CAEN 1413).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 464.442 lei, profit net de 87.020 lei, datorii de 100.538 lei, capitaluri proprii de 87.260 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.82 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

464.442lei

Venituri totale

498.643lei

Rezultat net

87.020lei

Datorii

100.538lei

Capitaluri proprii

87.260lei

Capital de lucru

-18.552lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

232.221lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/1161/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J03/1161/2024
Data înregistrării
22 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT BOLCULEŞTI COM. VALEA DANULUI, NR.67

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+71,9%
Profitul, față de anul trecut
-6,9%
Creștere anuală compusă
+71,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate18.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.54%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință71.9%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate105.812lei
I2Active circulante81.986lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe76.189lei
I5Casa și conturi la bănci5.797lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii100.538lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri87.260lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă464.442lei
I14Venituri totale498.643lei
I15Cheltuieli totale402.988lei
I16Profit brut95.655lei
I18Profit net87.020lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă18,74%
Marjă brută20,6%
Rentabilitatea capitalurilor99,72%
Rentabilitatea activelor46,34%
Grad de îndatorare53,54%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat232.221lei
Fond de rulment-18.552lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
71,9%
Creștere anuală compusă
71,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre ATELIER NEC FASHION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ATELIER NEC FASHION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 464.442 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 87.020 lei.
ATELIER NEC FASHION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATELIER NEC FASHION S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ATELIER NEC FASHION S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATELIER NEC FASHION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 100.538 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATELIER NEC FASHION S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATELIER NEC FASHION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATELIER NEC FASHION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .