BA SOFCLEAN S.R.L.

Activă

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

BA SOFCLEAN S.R.L. (CUI 50093480) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Hotarele Com. Hotarele, GIURGIU, înregistrată la 17 mai 2024, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 35.250 lei, profit net de 5.892 lei, datorii de 6.080 lei, capitaluri proprii de 5.380 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
4.12%
Istoricul rezultatelor
0 ani

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

35.250lei

Venituri totale

106.014lei

Rezultat net

5.892lei

Datorii

6.080lei

Capitaluri proprii

5.380lei

Capital de lucru

36.370lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

35.250lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J52/496/2024
Data înregistrării
17 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT HOTARELE COM. HOTARELE, STR. FRASINULUI, NR.1, CAM 2 - BIROU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2024 nu apare depus Termenul legal pentru 2024 a fost 30 mai 2025, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 526 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.12%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate6.98 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate16.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare4.66%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate88.023lei
I2Active circulante42.450lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci42.450lei
I6Cheltuieli în avans50lei

Pasiv

I7Datorii6.080lei
I8Venituri în avans119.063lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.380lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă35.250lei
I14Venituri totale106.014lei
I15Cheltuieli totale97.612lei
I16Profit brut8.402lei
I18Profit net5.892lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă16,71%
Marjă brută23,84%
Rentabilitatea capitalurilor109,52%
Rentabilitatea activelor4,52%
Grad de îndatorare4,66%
Lichiditate curentă6,98
Cifră de afaceri pe salariat35.250lei
Fond de rulment36.370lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre BA SOFCLEAN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BA SOFCLEAN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 35.250 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.892 lei.
BA SOFCLEAN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BA SOFCLEAN S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2024.
Câți angajați are BA SOFCLEAN S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BA SOFCLEAN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.080 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BA SOFCLEAN S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BA SOFCLEAN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BA SOFCLEAN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .