FLORENCE HOLDINGS S.R.L.

Activă

6420 Activităţi ale holdingurilor

FLORENCE HOLDINGS S.R.L. (CUI 50047808) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 9 mai 2024, cu activitatea principală „activităţi ale holdingurilor” (CAEN 6420).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 179.652 lei, profit net de 28.652 lei, datorii de 46.622 lei, capitaluri proprii de 31.901 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.49 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

179.652lei

Venituri totale

180.393lei

Rezultat net

28.652lei

Datorii

46.622lei

Capitaluri proprii

31.901lei

Capital de lucru

22.830lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/9265/2024
Data înregistrării
9 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6420 — Activităţi ale holdingurilor
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. NERVA TRAIAN, NR.19A SI 25A, BL.2, ET.10+11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,2%
Profitul, față de anul trecut
-66,7%
Creștere anuală compusă
+30,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.63%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.49 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare59.37%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință30.21%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.071lei
I2Active circulante69.452lei
I3Stocuri6.876lei
I4Creanțe48.754lei
I5Casa și conturi la bănci13.822lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii46.622lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri31.901lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă179.652lei
I14Venituri totale180.393lei
I15Cheltuieli totale144.810lei
I16Profit brut35.583lei
I18Profit net28.652lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă15,95%
Marjă brută19,81%
Rentabilitatea capitalurilor89,82%
Rentabilitatea activelor36,49%
Grad de îndatorare59,37%
Lichiditate curentă1,49
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment22.830lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
30,21%
Creștere anuală compusă
30,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6420 Activități ale holdingurilor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre FLORENCE HOLDINGS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FLORENCE HOLDINGS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 179.652 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 28.652 lei.
FLORENCE HOLDINGS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FLORENCE HOLDINGS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are FLORENCE HOLDINGS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FLORENCE HOLDINGS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 46.622 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FLORENCE HOLDINGS S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FLORENCE HOLDINGS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FLORENCE HOLDINGS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6420 — Activităţi ale holdingurilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .