SMM RENOVATION S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

SMM RENOVATION S.R.L. (CUI 50038745) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moisei Com. Moisei, MARAMUREŞ, înregistrată la 7 mai 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.598.305 lei, profit net de 200.647 lei, datorii de 316.998 lei, capitaluri proprii de 283.688 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.06 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.598.305lei

Venituri totale

1.600.547lei

Rezultat net

200.647lei

Datorii

316.998lei

Capitaluri proprii

283.688lei

Capital de lucru

18.911lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

399.576lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/709/2024
Data înregistrării
7 mai 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT MOISEI COM. MOISEI, MOISEI, NR.1527A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+115,5%
Profitul, față de anul trecut
+142,2%
Creștere anuală compusă
+115,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.23%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.55%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare52.77%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință115.53%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate264.777lei
I2Active circulante335.909lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe60.342lei
I5Casa și conturi la bănci275.567lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii316.998lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri283.688lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.598.305lei
I14Venituri totale1.600.547lei
I15Cheltuieli totale1.375.001lei
I16Profit brut225.546lei
I18Profit net200.647lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă12,55%
Marjă brută14,11%
Rentabilitatea capitalurilor70,73%
Rentabilitatea activelor33,4%
Grad de îndatorare52,77%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat399.576lei
Fond de rulment18.911lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
115,53%
Creștere anuală compusă
115,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre SMM RENOVATION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SMM RENOVATION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.598.305 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 200.647 lei.
SMM RENOVATION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SMM RENOVATION S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SMM RENOVATION S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SMM RENOVATION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 316.998 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SMM RENOVATION S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SMM RENOVATION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SMM RENOVATION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .