INVENT ESTATES S.R.L.
Activă4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
INVENT ESTATES S.R.L. (CUI 50038648) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 7 mai 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.432.277 lei, profit net de 111.211 lei, datorii de 1.356.871 lei, capitaluri proprii de 413.514 lei, 1 salariat.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 76.64%
- Solvabilitate
- 23.36%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
1.432.277lei
Venituri totale
2.602.357lei
Rezultat net
111.211lei
Datorii
1.356.871lei
Capitaluri proprii
413.514lei
Capital de lucru
413.514lei
Salariați
1
Cifră de afaceri pe salariat
1.432.277lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J8/1479/2024
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J08/1479/2024
- Data înregistrării
- 7 mai 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- Sediu social
- JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. 13 DECEMBRIE, NR.17, ÎNCĂPEREA NR. 5, BIROUL NR. 05, ET.1
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +290,4%
- Profitul, față de anul trecut
- -67,7%
- Creștere anuală compusă
- +290,4%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate23.36%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate1.3 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate7.76%
Marjă netă sănătoasă.
- Îndatorare76.64%
Îndatorare ridicată.
- Tendință290.36%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 290,36%
- Creștere anuală compusă
- 290,36%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cele mai nou înregistrate în județul Brașov
- MCS IDEAL DEVELOPMENT S.R.L. CUI 51061304 · Mun. Braşov · înființată 20.12.2024TVASRL
- EUROTUNEL INVEST S.R.L. CUI 51044079 · Mun. Braşov · înființată 17.12.2024TVASRL
- DMM LINE S.R.L. CUI 51014345 · Mun. Braşov · înființată 10.12.2024TVASRL
- ZĂRNESCU ANAMARIA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 50978822 · Orş. Râşnov · înființată 03.12.2024II
- IFTIMOVICI AURELIAN-DORIN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 50965601 · Mun. Braşov · înființată 29.11.2024PFA
- V. BUDILA CONSTRUCT S.R.L. CUI 50952121 · Sat Budila Com. Budila · înființată 27.11.2024TVASRL
Întrebări despre INVENT ESTATES S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are INVENT ESTATES S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.432.277 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 111.211 lei.
- INVENT ESTATES S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus INVENT ESTATES S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are INVENT ESTATES S.R.L.?
- 1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are INVENT ESTATES S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.356.871 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are INVENT ESTATES S.R.L.?
- 75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- INVENT ESTATES S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are INVENT ESTATES S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .