PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L. (CUI 50027606) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Peretu Com. Peretu, TELEORMAN, înregistrată la 30 aprilie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 405.912 lei, profit net de 242.867 lei, datorii de 607.970 lei, capitaluri proprii de 349.987 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.09 x
Îndatorare
63.47%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

405.912lei

Venituri totale

405.913lei

Rezultat net

242.867lei

Datorii

607.970lei

Capitaluri proprii

349.987lei

Capital de lucru

-551.490lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

202.956lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000314347
Data înregistrării
30 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. TELEORMAN, SAT PERETU COM. PERETU, STR. ŞOSEA VALE, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+111,9%
Profitul, față de anul trecut
+126,7%
Creștere anuală compusă
+111,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.53%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.09 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate59.83%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.47%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință111.94%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate901.477lei
I2Active circulante56.480lei
I3Stocuri4.973lei
I4Creanțe1.607lei
I5Casa și conturi la bănci49.900lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii607.970lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri349.987lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă405.912lei
I14Venituri totale405.913lei
I15Cheltuieli totale151.838lei
I16Profit brut254.075lei
I18Profit net242.867lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă59,83%
Marjă brută62,59%
Rentabilitatea capitalurilor69,39%
Rentabilitatea activelor25,35%
Grad de îndatorare63,47%
Lichiditate curentă0,09
Cifră de afaceri pe salariat202.956lei
Fond de rulment-551.490lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
111,94%
Creștere anuală compusă
111,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 405.912 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 242.867 lei.
PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 607.970 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRAXIS ONŢICĂ 3 S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .