DRCTRADE S.R.L.

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

DRCTRADE S.R.L. (CUI 50005624) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mătăsari Com. Mătăsari, GORJ, înregistrată la 25 aprilie 2024, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 104.808 lei, profit net de 46.249 lei, datorii de 7.727 lei, capitaluri proprii de 47.319 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.19 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

104.808lei

Venituri totale

104.808lei

Rezultat net

46.249lei

Datorii

7.727lei

Capitaluri proprii

47.319lei

Capital de lucru

-6.279lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000412188
Data înregistrării
25 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. GORJ, SAT MĂTĂSARI COM. MĂTĂSARI, STR. PRINCIPALĂ, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+913%
Profitul, față de anul trecut
+5.216%
Creștere anuală compusă
+913%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.96%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.19 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate44.13%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare14.04%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință913.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate53.598lei
I2Active circulante1.448lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci1.448lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii7.727lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri47.319lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă104.808lei
I14Venituri totale104.808lei
I15Cheltuieli totale51.280lei
I16Profit brut53.528lei
I18Profit net46.249lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă44,13%
Marjă brută51,07%
Rentabilitatea capitalurilor97,74%
Rentabilitatea activelor84,02%
Grad de îndatorare14,04%
Lichiditate curentă0,19
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-6.279lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
913,03%
Creștere anuală compusă
913,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre DRCTRADE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DRCTRADE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 104.808 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.249 lei.
DRCTRADE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DRCTRADE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DRCTRADE S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DRCTRADE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.727 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DRCTRADE S.R.L.?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DRCTRADE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DRCTRADE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .