IFN CREDIT MOISE S.R.L.

Activă

6492 Alte activităţi de creditare

IFN CREDIT MOISE S.R.L. (CUI 49999759) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Călimăneşti, VÂLCEA, înregistrată la 24 aprilie 2024, cu activitatea principală „alte activităţi de creditare” (CAEN 6492).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.334.611 lei, profit net de 888.246 lei, datorii de 1.475.791 lei, capitaluri proprii de 1.294.002 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.334.611lei

Venituri totale

1.629.631lei

Rezultat net

888.246lei

Datorii

1.475.791lei

Capitaluri proprii

1.294.002lei

Capital de lucru

1.285.143lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

667.306lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000351382
Data înregistrării
24 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6492 — Alte activităţi de creditare
Sediu social
JUD. VÂLCEA, ORŞ. CĂLIMĂNEŞTI, STR. AUREL VLAICU, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+202,3%
Profitul, față de anul trecut
+119%
Creștere anuală compusă
+202,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate46.72%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.87 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate66.55%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare53.28%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință202.25%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.859lei
I2Active circulante2.760.934lei
I3Stocuri22.148lei
I4Creanțe2.573.003lei
I5Casa și conturi la bănci165.783lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.475.791lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.294.002lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.334.611lei
I14Venituri totale1.629.631lei
I15Cheltuieli totale658.367lei
I16Profit brut971.264lei
I18Profit net888.246lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă66,55%
Marjă brută72,78%
Rentabilitatea capitalurilor68,64%
Rentabilitatea activelor32,07%
Grad de îndatorare53,28%
Lichiditate curentă1,87
Cifră de afaceri pe salariat667.306lei
Fond de rulment1.285.143lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
202,25%
Creștere anuală compusă
202,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6492 Alte activități de creditare

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre IFN CREDIT MOISE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IFN CREDIT MOISE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.334.611 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 888.246 lei.
IFN CREDIT MOISE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IFN CREDIT MOISE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IFN CREDIT MOISE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IFN CREDIT MOISE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.475.791 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IFN CREDIT MOISE S.R.L.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IFN CREDIT MOISE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IFN CREDIT MOISE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6492 — Alte activităţi de creditare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .