DIABETES REMISSION S.R.L.

Activă

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

DIABETES REMISSION S.R.L. (CUI 49988822) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 23 aprilie 2024, cu activitatea principală „alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.” (CAEN 8699).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.883.978 lei, profit net de 659.069 lei, datorii de 48.522 lei, capitaluri proprii de 659.309 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.883.978lei

Venituri totale

1.884.896lei

Rezultat net

659.069lei

Datorii

48.522lei

Capitaluri proprii

659.309lei

Capital de lucru

622.592lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.883.978lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000438018
Data înregistrării
23 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. FABRICII, NR.89

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+136,3%
Profitul, față de anul trecut
+154,6%
Creștere anuală compusă
+136,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate96.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate13.83 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate34.98%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.12%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință136.34%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.401lei
I2Active circulante671.114lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe492.808lei
I5Casa și conturi la bănci178.306lei
I6Cheltuieli în avans26.720lei

Pasiv

I7Datorii48.522lei
I8Venituri în avans404lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri659.309lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.883.978lei
I14Venituri totale1.884.896lei
I15Cheltuieli totale1.142.383lei
I16Profit brut742.513lei
I18Profit net659.069lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă34,98%
Marjă brută39,41%
Rentabilitatea capitalurilor99,96%
Rentabilitatea activelor96,71%
Grad de îndatorare7,12%
Lichiditate curentă13,83
Cifră de afaceri pe salariat1,88 mil.lei
Fond de rulment622.592lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
136,34%
Creștere anuală compusă
136,34%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre DIABETES REMISSION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DIABETES REMISSION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.883.978 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 659.069 lei.
DIABETES REMISSION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIABETES REMISSION S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DIABETES REMISSION S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIABETES REMISSION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 48.522 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIABETES REMISSION S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIABETES REMISSION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIABETES REMISSION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .