DAV-MAR COM S.R.L.

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

DAV-MAR COM S.R.L. (CUI 49974460) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sânmihaiu Almaşului Com. Sânmihaiu Almaşului, SĂLAJ, înregistrată la 19 aprilie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 805.144 lei, profit net de 4.172 lei, datorii de 194.000 lei, capitaluri proprii de 101.025 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

75

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.52%
Îndatorare
65.76%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

805.144lei

Venituri totale

818.028lei

Rezultat net

4.172lei

Datorii

194.000lei

Capitaluri proprii

101.025lei

Capital de lucru

101.025lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000248310
Data înregistrării
19 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT SÂNMIHAIU ALMAŞULUI COM. SÂNMIHAIU ALMAŞULUI, SÎNMIHAIU ALMAŞULUI, NR.380

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,9%
Profitul, față de anul trecut
-95,7%
Creștere anuală compusă
+17,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

75clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.24%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.52 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.52%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare65.76%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.94%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante295.025lei
I3Stocuri233.398lei
I4Creanțe29.822lei
I5Casa și conturi la bănci31.805lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii194.000lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri101.025lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă805.144lei
I14Venituri totale818.028lei
I15Cheltuieli totale811.770lei
I16Profit brut6.258lei
I18Profit net4.172lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă0,52%
Marjă brută0,78%
Rentabilitatea capitalurilor4,13%
Rentabilitatea activelor1,41%
Grad de îndatorare65,76%
Lichiditate curentă1,52
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment101.025lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
17,94%
Creștere anuală compusă
17,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre DAV-MAR COM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DAV-MAR COM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 805.144 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.172 lei.
DAV-MAR COM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DAV-MAR COM S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DAV-MAR COM S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DAV-MAR COM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 194.000 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DAV-MAR COM S.R.L.?
75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DAV-MAR COM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DAV-MAR COM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .