ORI RESIDENCE S.R.L.

Activă

5520 Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

ORI RESIDENCE S.R.L. (CUI 49972338) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 19 aprilie 2024, cu activitatea principală „facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată” (CAEN 5520).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 292.828 lei, profit net de 16.561 lei, datorii de 64.024 lei, capitaluri proprii de 16.801 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.97 x
Îndatorare
79.72%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

292.828lei

Venituri totale

293.101lei

Rezultat net

16.561lei

Datorii

64.024lei

Capitaluri proprii

16.801lei

Capital de lucru

-2.092lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

292.828lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/654/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000654029
Data înregistrării
19 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, SPL. MUREŞULUI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+36,8%
Profitul, față de anul trecut
-69,7%
Creștere anuală compusă
+36,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.92%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.97 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.66%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare79.72%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință36.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.380lei
I2Active circulante61.932lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe16.028lei
I5Casa și conturi la bănci45.904lei
I6Cheltuieli în avans513lei

Pasiv

I7Datorii64.024lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.801lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă292.828lei
I14Venituri totale293.101lei
I15Cheltuieli totale267.929lei
I16Profit brut25.172lei
I18Profit net16.561lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă5,66%
Marjă brută8,6%
Rentabilitatea capitalurilor98,57%
Rentabilitatea activelor20,62%
Grad de îndatorare79,72%
Lichiditate curentă0,97
Cifră de afaceri pe salariat292.828lei
Fond de rulment-2.092lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
36,76%
Creștere anuală compusă
36,76%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre ORI RESIDENCE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ORI RESIDENCE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 292.828 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.561 lei.
ORI RESIDENCE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ORI RESIDENCE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ORI RESIDENCE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ORI RESIDENCE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 64.024 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ORI RESIDENCE S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ORI RESIDENCE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ORI RESIDENCE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5520 — Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .