LITEWAY S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

LITEWAY S.R.L. (CUI 49948186) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Leliceni Com. Leliceni, HARGHITA, înregistrată la 16 aprilie 2024, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.066.379 lei, profit net de 4.404 lei, datorii de 664.876 lei, capitaluri proprii de 11.343 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 42 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

42

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

42 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.46 x
Îndatorare
98.32%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.066.379lei

Venituri totale

1.092.776lei

Rezultat net

4.404lei

Datorii

664.876lei

Capitaluri proprii

11.343lei

Capital de lucru

-356.357lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.066.379lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/189/2024
Data înregistrării
16 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. HARGHITA, SAT LELICENI COM. LELICENI, LELICENI, NR.157B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+115,6%
Profitul, față de anul trecut
-36,5%
Creștere anuală compusă
+115,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

42clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.68%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.46 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.41%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.32%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință115.6%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate367.700lei
I2Active circulante308.519lei
I3Stocuri31.910lei
I4Creanțe255.519lei
I5Casa și conturi la bănci21.090lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii664.876lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.343lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.066.379lei
I14Venituri totale1.092.776lei
I15Cheltuieli totale1.087.553lei
I16Profit brut5.223lei
I18Profit net4.404lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,41%
Marjă brută0,49%
Rentabilitatea capitalurilor38,83%
Rentabilitatea activelor0,65%
Grad de îndatorare98,32%
Lichiditate curentă0,46
Cifră de afaceri pe salariat1,07 mil.lei
Fond de rulment-356.357lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
115,6%
Creștere anuală compusă
115,6%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre LITEWAY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LITEWAY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.066.379 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.404 lei.
LITEWAY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LITEWAY S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are LITEWAY S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LITEWAY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 664.876 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LITEWAY S.R.L.?
42 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LITEWAY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LITEWAY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .