ELLAGRO S.R.L.
Activă0161 Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
ELLAGRO S.R.L. (CUI 49926129) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Roşiori de Vede, TELEORMAN, înregistrată la 11 aprilie 2024, cu activitatea principală „activităţi auxiliare pentru producţia vegetală” (CAEN 0161).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 784.202 lei, profit net de 433.151 lei, datorii de 1.014.689 lei, capitaluri proprii de 373.825 lei, 3 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.89 x
- Îndatorare
- 73.08%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
784.202lei
Venituri totale
1.462.761lei
Rezultat net
433.151lei
Datorii
1.014.689lei
Capitaluri proprii
373.825lei
Capital de lucru
-116.317lei
Salariați
3
Cifră de afaceri pe salariat
261.401lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000268345
- Data înregistrării
- 11 aprilie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
- Sediu social
- JUD. TELEORMAN, MUN. ROŞIORI DE VEDE, STR. MĂRĂŞEŞTI, BL.S111, SC.D, AP.5
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +24,8%
- Profitul, față de anul trecut
- +227,1%
- Creștere anuală compusă
- +24,8%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate26.92%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.89 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate55.23%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare73.08%
Îndatorare ridicată.
- Tendință24.75%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 24,75%
- Creștere anuală compusă
- 24,75%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit
0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman
- DARILEX AGRO S.R.L. CUI 55135986 · Sat Suhaia Com. Suhaia · înființată 06.07.2026TVASRL
- NEACŞU T. MARIUS PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 54914015 · Sat Perii Broşteni Com. Olteni · înființată 16.06.2026PFA
- PROAGRI SERVICES CI S.R.L. CUI 53268072 · Sat Orbeasca de Jos Com. Orbeasca · înființată 15.01.2026SRL
- ROBESCU MĂDĂLINA FLORENTINA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 49752626 · Sat Nenciuleşti Com. Nenciuleşti · înființată 12.03.2024PFA
- EVANA AGROPROD S.R.L. CUI 48863189 · Mun. Roşiori de Vede · înființată 28.09.2023TVASRL
- LEPĂDATU DANIELA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 48240008 · Sat Siliştea Com. Siliştea · înființată 26.05.2023II
Întrebări despre ELLAGRO S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are ELLAGRO S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 784.202 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 433.151 lei.
- ELLAGRO S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus ELLAGRO S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are ELLAGRO S.R.L.?
- 3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are ELLAGRO S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.014.689 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are ELLAGRO S.R.L.?
- 68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- ELLAGRO S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are ELLAGRO S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 0161 — Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .