CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

CHEM AGRI CONSULTING S.R.L. (CUI 49925271) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Icuşeşti Com. Icuşeşti, NEAMŢ, înregistrată la 11 aprilie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 401.096 lei, profit net de 246.669 lei, datorii de 164.591 lei, capitaluri proprii de 114.722 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.55 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

401.096lei

Venituri totale

407.034lei

Rezultat net

246.669lei

Datorii

164.591lei

Capitaluri proprii

114.722lei

Capital de lucru

-73.567lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/416/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000416272
Data înregistrării
11 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT ICUŞEŞTI COM. ICUŞEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.1 A, CAMERA NR. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+216,2%
Profitul, față de anul trecut
+219,5%
Creștere anuală compusă
+216,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.07%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.55 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate61.5%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare58.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință216.23%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate188.289lei
I2Active circulante91.024lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe53.800lei
I5Casa și conturi la bănci37.224lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii164.591lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri114.722lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă401.096lei
I14Venituri totale407.034lei
I15Cheltuieli totale112.656lei
I16Profit brut294.378lei
I18Profit net246.669lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă61,5%
Marjă brută73,39%
Rentabilitatea capitalurilor215,01%
Rentabilitatea activelor88,31%
Grad de îndatorare58,93%
Lichiditate curentă0,55
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-73.567lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
216,23%
Creștere anuală compusă
216,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 401.096 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 246.669 lei.
CHEM AGRI CONSULTING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 164.591 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CHEM AGRI CONSULTING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CHEM AGRI CONSULTING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .