CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.
Activă9630 Activități de pompe funebre și similare
CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L. (CUI 49921628) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Constanţa, CONSTANŢA, înregistrată la 10 aprilie 2024, cu activitatea principală „activități de pompe funebre și similare” (CAEN 9630).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.292.564 lei, profit net de 338.176 lei, datorii de 755.489 lei, capitaluri proprii de 339.112 lei, 12 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa A
Risc foarte scăzut
83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 69.02%
- Lichiditate
- 1.23 x
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
2.292.564lei
Venituri totale
2.326.828lei
Rezultat net
338.176lei
Datorii
755.489lei
Capitaluri proprii
339.112lei
Capital de lucru
176.814lei
Salariați
12
Cifră de afaceri pe salariat
191.047lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024001237139
- Data înregistrării
- 10 aprilie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 9630 — Activități de pompe funebre și similare
- Sediu social
- JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. CIBINULUI, NR.19
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +1.001,7%
- Profitul, față de anul trecut
- +45.847,8%
- Creștere anuală compusă
- +1.001,7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc foarte scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate30.98%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate1.23 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate14.75%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare69.02%
Îndatorare ridicată.
- Tendință1001.72%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 1.001,72%
- Creștere anuală compusă
- 1.001,72%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private
9630 Activități de pompe funebre și similare
Cele mai nou înregistrate în județul Constanța
- SERVICII SI LUCRARI FUNERARE S.R.L. CUI 54700925 · Mun. Constanţa · înființată 15.05.2026SRL
- YNY-CRIS-TASE S.R.L. CUI 52981476 · Sat Tariverde Com. Cogealac · înființată 24.11.2025SRL
- CORMAN P. MARIANA PERSOANA FIZICA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 52351098 · Orş. Murfatlar · înființată 20.08.2025PFA
- CASA ETERNA - SERVICII FUNERARE S.R.L. CUI 52342260 · Mun. Constanţa · înființată 19.08.2025SRL
- ELDO SERVICII FUNERARE S.R.L. CUI 52326132 · Mun. Constanţa · înființată 14.08.2025SRL
- RRS 23 FUNERARE S.R.L. CUI 51290855 · Orş. Cernavodă · înființată 14.02.2025SRL
Întrebări despre CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.292.564 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 338.176 lei.
- CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.?
- 12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 755.489 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.?
- 83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are CLARES GRANIT ŞI MARMURĂ S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 9630 — Activități de pompe funebre și similare.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .