CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.

Activă

6622 Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări

CÂMPEANU VIOLETA S.R.L. (CUI 49921113) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 10 aprilie 2024, cu activitatea principală „activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări” (CAEN 6622).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 132.826 lei, profit net de 6.016 lei, datorii de 12.676 lei, capitaluri proprii de 13.705 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.53%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

132.826lei

Venituri totale

132.898lei

Rezultat net

6.016lei

Datorii

12.676lei

Capitaluri proprii

13.705lei

Capital de lucru

13.705lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

66.413lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/231/2024
Data înregistrării
10 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6622 — Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, STR. M. KOGĂLNICEANU, NR.5, BL.V4, SC.2, ET.3, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+105,4%
Profitul, față de anul trecut
-19,7%
Creștere anuală compusă
+105,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate51.95%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.08 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.53%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare48.05%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință105.37%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante26.381lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe175lei
I5Casa și conturi la bănci26.206lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.676lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.705lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă132.826lei
I14Venituri totale132.898lei
I15Cheltuieli totale124.511lei
I16Profit brut8.387lei
I18Profit net6.016lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,53%
Marjă brută6,31%
Rentabilitatea capitalurilor43,9%
Rentabilitatea activelor22,8%
Grad de îndatorare48,05%
Lichiditate curentă2,08
Cifră de afaceri pe salariat66.413lei
Fond de rulment13.705lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
105,37%
Creștere anuală compusă
105,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6622 Activități ale agenților și brokerilor de asigurări

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 132.826 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.016 lei.
CÂMPEANU VIOLETA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.676 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CÂMPEANU VIOLETA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CÂMPEANU VIOLETA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6622 — Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .