VENTIQUATTRO S.R.L.

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

VENTIQUATTRO S.R.L. (CUI 49920932) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 10 aprilie 2024, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 69.129 lei, profit net de 3.464 lei, datorii de 11.888 lei, capitaluri proprii de 13.561 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

69.129lei

Venituri totale

69.129lei

Rezultat net

3.464lei

Datorii

11.888lei

Capitaluri proprii

13.561lei

Capital de lucru

-7.587lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

34.565lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/880/2024
Data înregistrării
10 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. FULGER, NR.51

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+42,7%
Profitul, față de anul trecut
-65%
Creștere anuală compusă
+42,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.29%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate5.01%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare46.71%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință42.73%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate21.148lei
I2Active circulante4.301lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe289lei
I5Casa și conturi la bănci4.012lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.888lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.561lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă69.129lei
I14Venituri totale69.129lei
I15Cheltuieli totale65.005lei
I16Profit brut4.124lei
I18Profit net3.464lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă5,01%
Marjă brută5,97%
Rentabilitatea capitalurilor25,54%
Rentabilitatea activelor13,61%
Grad de îndatorare46,71%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat34.565lei
Fond de rulment-7.587lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
42,73%
Creștere anuală compusă
42,73%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre VENTIQUATTRO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VENTIQUATTRO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 69.129 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.464 lei.
VENTIQUATTRO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VENTIQUATTRO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VENTIQUATTRO S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VENTIQUATTRO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.888 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VENTIQUATTRO S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VENTIQUATTRO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VENTIQUATTRO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .