LIV - CLAUDIA S.R.L.
Activă1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
LIV - CLAUDIA S.R.L. (CUI 49916184) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Livezile Com. Livezile, ALBA, înregistrată la 10 aprilie 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 403.048 lei, profit net de 36.079 lei, datorii de 141.277 lei, capitaluri proprii de 36.724 lei, 1 salariat.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 75 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
75 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 79.37%
- Solvabilitate
- 20.63%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
403.048lei
Venituri totale
415.548lei
Rezultat net
36.079lei
Datorii
141.277lei
Capitaluri proprii
36.724lei
Capital de lucru
16.571lei
Salariați
1
Cifră de afaceri pe salariat
403.048lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J1/382/2024
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J01/382/2024
- Data înregistrării
- 10 aprilie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
- Sediu social
- JUD. ALBA, SAT LIVEZILE COM. LIVEZILE, NR.116
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +117,6%
- Profitul, față de anul trecut
- +60,8%
- Creștere anuală compusă
- +117,6%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate20.63%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate1.12 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate8.95%
Marjă netă sănătoasă.
- Îndatorare79.37%
Îndatorare ridicată.
- Tendință117.63%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 117,63%
- Creștere anuală compusă
- 117,63%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea C · Industria prelucrătoare
1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
Cele mai nou înregistrate în județul Alba
- TRIFA FOREST S.R.L. CUI 50783987 · Sat Mătişeşti Com. Horea · înființată 29.10.2024SRL
- NYCO DARYA S.R.L. CUI 50654176 · Sat Vadu Moţilor Com. Vadu Moţilor · înființată 07.10.2024TVASRL
- ALIN FOREST LAND S.R.L. CUI 50633696 · Sat Cioneşti Com. Albac · înființată 02.10.2024TVASRL
- OPREA FOREST S.R.L. CUI 49734409 · Orş. Baia de Arieş · înființată 08.03.2024SRL
- CERTEJ MAR S.R.L. CUI 49512526 · Sat Sohodol Com. Sohodol · înființată 01.02.2024SRL
- GOYA ROYAL S.R.L. CUI 48921743 · Loc. Valea Bistrii Orş. Câmpeni · înființată 10.10.2023SRL
Întrebări despre LIV - CLAUDIA S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are LIV - CLAUDIA S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 403.048 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 36.079 lei.
- LIV - CLAUDIA S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus LIV - CLAUDIA S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are LIV - CLAUDIA S.R.L.?
- 1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are LIV - CLAUDIA S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 141.277 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are LIV - CLAUDIA S.R.L.?
- 75 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- LIV - CLAUDIA S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are LIV - CLAUDIA S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .