PREMIERWARE S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

PREMIERWARE S.R.L. (CUI 49900498) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dancu Com. Holboca, IAŞI, înregistrată la 8 aprilie 2024, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.812.352 lei, profit net de 410 lei, datorii de 1.704.639 lei, capitaluri proprii de -942.878 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 26 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

26

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

26 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-123.78%
Îndatorare
223.78%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.812.352lei

Venituri totale

3.363.515lei

Rezultat net

410lei

Datorii

1.704.639lei

Capitaluri proprii

-942.878lei

Capital de lucru

-1.359.822lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

120.823lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/1301/2024
Data înregistrării
8 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT DANCU COM. HOLBOCA, STR. DALIEI, NR.70, PARTER, BL.D1, SC.A, AP.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+780,8%
Profitul, față de anul trecut
+100%
Creștere anuală compusă
+780,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

26clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-123.78%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.2 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.02%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare223.78%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință780.83%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate416.944lei
I2Active circulante344.817lei
I3Stocuri47.961lei
I4Creanțe277.235lei
I5Casa și conturi la bănci19.621lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.704.639lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-942.878lei
I11Capital subscris vărsat2lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.812.352lei
I14Venituri totale3.363.515lei
I15Cheltuieli totale3.362.455lei
I16Profit brut1.060lei
I18Profit net410lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă0,02%
Marjă brută0,06%
Rentabilitatea capitalurilor-0,04%
Rentabilitatea activelor0,05%
Grad de îndatorare223,78%
Lichiditate curentă0,20
Cifră de afaceri pe salariat120.823lei
Fond de rulment-1.359.822lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
780,83%
Creștere anuală compusă
780,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre PREMIERWARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PREMIERWARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.812.352 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 410 lei.
PREMIERWARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIERWARE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PREMIERWARE S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIERWARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.704.639 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIERWARE S.R.L.?
26 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIERWARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIERWARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .