MEDIEVAL PARC S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

MEDIEVAL PARC S.R.L. (CUI 49899741) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 8 aprilie 2024, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 481.926 lei, profit net de 72.546 lei, datorii de 71.520 lei, capitaluri proprii de 107.263 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

481.926lei

Venituri totale

541.628lei

Rezultat net

72.546lei

Datorii

71.520lei

Capitaluri proprii

107.263lei

Capital de lucru

106.942lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

240.963lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/224/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000224257
Data înregistrării
8 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, BLD. CAROL I, NR.2C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+148,7%
Profitul, față de anul trecut
+110,2%
Creștere anuală compusă
+148,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.1%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.5 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.05%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare40.08%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință148.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante178.462lei
I3Stocuri35.691lei
I4Creanțe81.636lei
I5Casa și conturi la bănci61.135lei
I6Cheltuieli în avans321lei

Pasiv

I7Datorii71.520lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri107.263lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă481.926lei
I14Venituri totale541.628lei
I15Cheltuieli totale455.407lei
I16Profit brut86.221lei
I18Profit net72.546lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă15,05%
Marjă brută17,89%
Rentabilitatea capitalurilor67,63%
Rentabilitatea activelor40,65%
Grad de îndatorare40,08%
Lichiditate curentă2,50
Cifră de afaceri pe salariat240.963lei
Fond de rulment106.942lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
148,69%
Creștere anuală compusă
148,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre MEDIEVAL PARC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MEDIEVAL PARC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 481.926 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 72.546 lei.
MEDIEVAL PARC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MEDIEVAL PARC S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are MEDIEVAL PARC S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MEDIEVAL PARC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 71.520 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MEDIEVAL PARC S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MEDIEVAL PARC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MEDIEVAL PARC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .