OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

OVERSIZE TRANSPORT S.R.L. (CUI 49885690) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 4 aprilie 2024, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 146.545.792 lei, profit net de 4.060.359 lei, datorii de 17.450.105 lei, capitaluri proprii de 7.198.915 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.79%
Solvabilitate
29.21%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

146.545.792lei

Venituri totale

146.647.900lei

Rezultat net

4.060.359lei

Datorii

17.450.105lei

Capitaluri proprii

7.198.915lei

Capital de lucru

7.193.116lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

146.545.792lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000552262
Data înregistrării
4 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. GHEORGHE DOJA, NR.229

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,9%
Profitul, față de anul trecut
+29,4%
Creștere anuală compusă
+30,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.21%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.41 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.77%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare70.79%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință30.91%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.799lei
I2Active circulante24.643.221lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe24.583.145lei
I5Casa și conturi la bănci60.076lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii17.450.105lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.198.915lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă146.545.792lei
I14Venituri totale146.647.900lei
I15Cheltuieli totale141.816.202lei
I16Profit brut4.831.698lei
I18Profit net4.060.359lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă2,77%
Marjă brută3,3%
Rentabilitatea capitalurilor56,4%
Rentabilitatea activelor16,47%
Grad de îndatorare70,79%
Lichiditate curentă1,41
Cifră de afaceri pe salariat146,55 mil.lei
Fond de rulment7.193.116lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
30,91%
Creștere anuală compusă
30,91%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 146.545.792 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.060.359 lei.
OVERSIZE TRANSPORT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.450.105 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OVERSIZE TRANSPORT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OVERSIZE TRANSPORT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .