THE GERMINDS S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

THE GERMINDS S.R.L. (CUI 49883842) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Orşova, MEHEDINŢI, înregistrată la 4 aprilie 2024, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 181.701 lei, pierdere netă de 3.916 lei, datorii de 9.809 lei, capitaluri proprii de 15.046 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-2.16%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

181.701lei

Venituri totale

181.828lei

Rezultat net

-3.916lei

Datorii

9.809lei

Capitaluri proprii

15.046lei

Capital de lucru

11.363lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/219/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000219251
Data înregistrării
4 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. ORŞOVA, STR. PRIMĂVERII, NR.4, SC.A, ET.P, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+98,5%
Profitul, față de anul trecut
-120,9%
Creștere anuală compusă
+98,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.16 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-2.16%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare39.49%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință98.47%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.667lei
I2Active circulante21.172lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe2.560lei
I5Casa și conturi la bănci18.612lei
I6Cheltuieli în avans16lei

Pasiv

I7Datorii9.809lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.046lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă181.701lei
I14Venituri totale181.828lei
I15Cheltuieli totale185.744lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă3.916lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă-2,16%
Marjă brută-2,16%
Rentabilitatea capitalurilor-26,03%
Rentabilitatea activelor-15,77%
Grad de îndatorare39,49%
Lichiditate curentă2,16
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment11.363lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
98,47%
Creștere anuală compusă
98,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre THE GERMINDS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are THE GERMINDS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 181.701 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -3.916 lei.
THE GERMINDS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THE GERMINDS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are THE GERMINDS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THE GERMINDS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.809 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THE GERMINDS S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THE GERMINDS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THE GERMINDS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .