UNICICE INSTAL S.R.L.
Activă4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
UNICICE INSTAL S.R.L. (CUI 49880218) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Beclean, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 3 aprilie 2024, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 312.611 lei, profit net de 14.682 lei, datorii de 88.185 lei, capitaluri proprii de 42.224 lei, 2 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa B
Risc scăzut
70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.88 x
- Îndatorare
- 67.62%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
312.611lei
Venituri totale
313.821lei
Rezultat net
14.682lei
Datorii
88.185lei
Capitaluri proprii
42.224lei
Capital de lucru
-10.299lei
Salariați
2
Cifră de afaceri pe salariat
156.306lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000369066
- Data înregistrării
- 3 aprilie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
- Sediu social
- JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, ORŞ. BECLEAN, STR. ŞIEULUI, NR.13, BL.H, SC.3, AP.41
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +458,7%
- Profitul, față de anul trecut
- -46,3%
- Creștere anuală compusă
- +458,7%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate32.38%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate0.88 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate4.7%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare67.62%
Îndatorare ridicată.
- Tendință458.73%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 458,73%
- Creștere anuală compusă
- 458,73%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud
- INFINITY PIPE S.R.L. CUI 55753251 · Mun. Bistriţa · înființată 26.10.2026SRL
- HYDROCOOL VENT S.R.L. CUI 54773226 · Loc. Viişoara Mun. Bistriţa · înființată 27.05.2026SRL
- VARGA BOGDAN-CIPRIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 54196195 · Mun. Bistriţa · înființată 09.03.2026PFA
- AQUA TERM INSTAL BISTRITA S.R.L. CUI 53965258 · Sat Gersa II Com. Rebrişoara · înființată 17.02.2026SRL
- LUGARO INSTAL EXPERT S.R.L. CUI 52592517 · Mun. Bistriţa · înființată 29.09.2025TVASRL
- PIPEWORKS INSTALL S.R.L. CUI 52446961 · Mun. Bistriţa · înființată 05.09.2025SRL
Întrebări despre UNICICE INSTAL S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are UNICICE INSTAL S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 312.611 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.682 lei.
- UNICICE INSTAL S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus UNICICE INSTAL S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are UNICICE INSTAL S.R.L.?
- 2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are UNICICE INSTAL S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 88.185 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are UNICICE INSTAL S.R.L.?
- 70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- UNICICE INSTAL S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are UNICICE INSTAL S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .