HUJA CONSTRUCT S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

HUJA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 49879655) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Halmeu Com. Halmeu, SATU MARE, înregistrată la 3 aprilie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2024. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 358.684 lei, profit net de 96.719 lei, datorii de 84.447 lei, capitaluri proprii de 96.019 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.37 x
Istoricul rezultatelor
0 ani

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

358.684lei

Venituri totale

358.685lei

Rezultat net

96.719lei

Datorii

84.447lei

Capitaluri proprii

96.019lei

Capital de lucru

31.087lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

179.342lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/351/2024
Data înregistrării
3 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT HALMEU COM. HALMEU, STR. GĂRII, NR.86

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2024 nu apare depus Termenul legal pentru 2024 a fost 30 mai 2025, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 526 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.21%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate26.96%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare46.79%

    Îndatorare moderată.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate64.932lei
I2Active circulante115.534lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe71.124lei
I5Casa și conturi la bănci44.410lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii84.447lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri96.019lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă358.684lei
I14Venituri totale358.685lei
I15Cheltuieli totale238.932lei
I16Profit brut119.753lei
I18Profit net96.719lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă26,96%
Marjă brută33,39%
Rentabilitatea capitalurilor100,73%
Rentabilitatea activelor53,59%
Grad de îndatorare46,79%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat179.342lei
Fond de rulment31.087lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre HUJA CONSTRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HUJA CONSTRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 358.684 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 96.719 lei.
HUJA CONSTRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HUJA CONSTRUCT S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2024.
Câți angajați are HUJA CONSTRUCT S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HUJA CONSTRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 84.447 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HUJA CONSTRUCT S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HUJA CONSTRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HUJA CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .