GULFERPARTS S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

GULFERPARTS S.R.L. (CUI 49869708) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 2 aprilie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 460.517 lei, pierdere netă de 36.617 lei, datorii de 68.845 lei, capitaluri proprii de 17.368 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-7.95%
Lichiditate
0.92 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

460.517lei

Venituri totale

463.017lei

Rezultat net

-36.617lei

Datorii

68.845lei

Capitaluri proprii

17.368lei

Capital de lucru

-5.676lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024001119082
Data înregistrării
2 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. CASTELULUI, NR.39, CAMERA 4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+29,3%
Profitul, față de anul trecut
-149,1%
Creștere anuală compusă
+29,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.15%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.92 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-7.95%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare79.85%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință29.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.044lei
I2Active circulante63.169lei
I3Stocuri35.916lei
I4Creanțe15.468lei
I5Casa și conturi la bănci11.785lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii68.845lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.368lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă460.517lei
I14Venituri totale463.017lei
I15Cheltuieli totale499.634lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă36.617lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă-7,95%
Marjă brută-7,95%
Rentabilitatea capitalurilor-210,83%
Rentabilitatea activelor-42,47%
Grad de îndatorare79,85%
Lichiditate curentă0,92
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-5.676lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
29,32%
Creștere anuală compusă
29,32%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre GULFERPARTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GULFERPARTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 460.517 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -36.617 lei.
GULFERPARTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GULFERPARTS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GULFERPARTS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GULFERPARTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 68.845 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GULFERPARTS S.R.L.?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GULFERPARTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GULFERPARTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .