HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.

Activă

4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49866019) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Şimnicu de Sus Com. Şimnicu de Sus, DOLJ, înregistrată la 1 aprilie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule” (CAEN 4532).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 36.100 lei, profit net de 12.822 lei, datorii de 53.549 lei, capitaluri proprii de 14.314 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.91%
Solvabilitate
21.09%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

36.100lei

Venituri totale

36.100lei

Rezultat net

12.822lei

Datorii

53.549lei

Capitaluri proprii

14.314lei

Capital de lucru

14.314lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/780/2024
Data înregistrării
1 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT ŞIMNICU DE SUS COM. ŞIMNICU DE SUS, STR. CRAIOVEI, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,6%
Profitul, față de anul trecut
+892,4%
Creștere anuală compusă
+17,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.09%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.27 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate35.52%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.91%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.56%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante67.863lei
I3Stocuri39.874lei
I4Creanțe27lei
I5Casa și conturi la bănci27.962lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii53.549lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.314lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă36.100lei
I14Venituri totale36.100lei
I15Cheltuieli totale21.184lei
I16Profit brut14.916lei
I18Profit net12.822lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă35,52%
Marjă brută41,32%
Rentabilitatea capitalurilor89,58%
Rentabilitatea activelor18,89%
Grad de îndatorare78,91%
Lichiditate curentă1,27
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment14.314lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
17,56%
Creștere anuală compusă
17,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 36.100 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.822 lei.
HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 53.549 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HARVEST TECH SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .