RAY TASTE COMPANY S.R.L.

Activă

5610 Restaurante

RAY TASTE COMPANY S.R.L. (CUI 49864000) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 1 aprilie 2024, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5610).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 85.847 lei, profit net de 812 lei, datorii de 97.346 lei, capitaluri proprii de 1.012 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2024: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
98.97%
Solvabilitate
1.03%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

85.847lei

Venituri totale

90.855lei

Rezultat net

812lei

Datorii

97.346lei

Capitaluri proprii

1.012lei

Capital de lucru

312lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

85.847lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J5/940/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J05/940/2024
Data înregistrării
1 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
5610 — Restaurante
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. TRAIAN LALESCU, NR.10, BL.PC56, ET.3, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Risc, 2024

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate1.03%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.95%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare98.97%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2024–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate700lei
I2Active circulante97.658lei
I3Stocuri75.619lei
I4Creanțe5.302lei
I5Casa și conturi la bănci16.737lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii97.346lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.012lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă85.847lei
I14Venituri totale90.855lei
I15Cheltuieli totale89.155lei
I16Profit brut1.700lei
I18Profit net812lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2024

Marjă netă0,95%
Marjă brută1,98%
Rentabilitatea capitalurilor80,24%
Rentabilitatea activelor0,83%
Grad de îndatorare98,97%
Lichiditate curentă1,00
Cifră de afaceri pe salariat85.847lei
Fond de rulment312lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5610 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre RAY TASTE COMPANY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAY TASTE COMPANY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 85.847 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 812 lei.
RAY TASTE COMPANY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAY TASTE COMPANY S.R.L.?
1 bilanț, din 2024 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are RAY TASTE COMPANY S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are RAY TASTE COMPANY S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 97.346 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAY TASTE COMPANY S.R.L.?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAY TASTE COMPANY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAY TASTE COMPANY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5610 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .