DRAFDENT S.R.L.
Activă8623 Activităţi de asistenţă stomatologică
DRAFDENT S.R.L. (CUI 49856775) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Lupeni, HUNEDOARA, înregistrată la 29 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 258.416 lei, profit net de 49.111 lei, datorii de 90.088 lei, capitaluri proprii de 3.860 lei, 0 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa D
Risc ridicat
39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Datoriile depășesc totalul activelor.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
Din cei șase factori ieșeau 46 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.
- Îndatorare
- 119.01%
- Lichiditate
- 0.23 x
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
258.416lei
Venituri totale
258.416lei
Rezultat net
49.111lei
Datorii
90.088lei
Capitaluri proprii
3.860lei
Capital de lucru
-69.019lei
Salariați
0
Cifră de afaceri pe salariat
—
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000492209
- Data înregistrării
- 29 martie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
- Sediu social
- JUD. HUNEDOARA, MUN. LUPENI, STR. LUNGĂ, NR.2
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +1.092%
- Profitul, față de anul trecut
- +207,3%
- Creștere anuală compusă
- +1.092%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Risc, 2025
Risc ridicat
Ce l-a dat
- Solvabilitate5.1%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate0.23 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate19%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare119.01%
Datoriile depășesc valoarea activelor.
- Tendință1091.96%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor1 ani
Un an cu pierdere în perioada analizată.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 1.091,96%
- Creștere anuală compusă
- 1.091,96%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială
8623 Activități de asistență stomatologică
Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara
- ADINA POPA DENTISTRY CARE S.R.L. CUI 55318479 · Mun. Hunedoara · înființată 27.07.2026SRL
- RAYO SONRISAS DENTAL S.R.L. CUI 55221262 · Mun. Deva · înființată 14.07.2026SRL
- DENTIMA CARE S.R.L. CUI 54816556 · Mun. Brad · înființată 03.06.2026SRL
- ESTETIQDENT SRL CUI 53458905 · Mun. Petroşani · înființată 26.01.2026SRL
- INSTADENT S.R.L. CUI 53215671 · Mun. Hunedoara · înființată 09.01.2026SRL
- ORTHODENT TM S.R.L. CUI 53217117 · Mun. Hunedoara · înființată 09.01.2026SRL
Întrebări despre DRAFDENT S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are DRAFDENT S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 258.416 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 49.111 lei.
- DRAFDENT S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus DRAFDENT S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are DRAFDENT S.R.L.?
- 0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are DRAFDENT S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 90.088 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are DRAFDENT S.R.L.?
- 39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- DRAFDENT S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are DRAFDENT S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .