FKR RECICLARE S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

FKR RECICLARE S.R.L. (CUI 49853760) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drăgăşani, VÂLCEA, înregistrată la 28 martie 2024, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 808.097 lei, profit net de 27.715 lei, datorii de 213.019 lei, capitaluri proprii de 81.680 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.28%
Solvabilitate
27.72%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

808.097lei

Venituri totale

808.097lei

Rezultat net

27.715lei

Datorii

213.019lei

Capitaluri proprii

81.680lei

Capital de lucru

53.934lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

404.049lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/285/2024
Data înregistrării
28 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. DUMBRAVA, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+256,8%
Profitul, față de anul trecut
-48,5%
Creștere anuală compusă
+256,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.72%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.43%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.28%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință256.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.746lei
I2Active circulante266.953lei
I3Stocuri202.604lei
I4Creanțe61.521lei
I5Casa și conturi la bănci2.828lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii213.019lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri81.680lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă808.097lei
I14Venituri totale808.097lei
I15Cheltuieli totale774.571lei
I16Profit brut33.526lei
I18Profit net27.715lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,43%
Marjă brută4,15%
Rentabilitatea capitalurilor33,93%
Rentabilitatea activelor9,4%
Grad de îndatorare72,28%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat404.049lei
Fond de rulment53.934lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
256,79%
Creștere anuală compusă
256,79%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre FKR RECICLARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FKR RECICLARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 808.097 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.715 lei.
FKR RECICLARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FKR RECICLARE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are FKR RECICLARE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FKR RECICLARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 213.019 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FKR RECICLARE S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FKR RECICLARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FKR RECICLARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .