MP MARIA SOLUTION S.R.L.
Activă1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului
MP MARIA SOLUTION S.R.L. (CUI 49845830) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 27 martie 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 508.720 lei, profit net de 20.160 lei, datorii de 234.860 lei, capitaluri proprii de 23.943 lei, 10 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Îndatorare
- 90.75%
- Solvabilitate
- 9.25%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
508.720lei
Venituri totale
544.553lei
Rezultat net
20.160lei
Datorii
234.860lei
Capitaluri proprii
23.943lei
Capital de lucru
-42.267lei
Salariați
10
Cifră de afaceri pe salariat
50.872lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J40/6613/2024
- Data înregistrării
- 27 martie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL NICOLAE BĂLCESCU, NR.26, ET.5, AP.24
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +199,9%
- Profitul, față de anul trecut
- -48,9%
- Creștere anuală compusă
- +199,9%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate9.25%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate0.82 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate3.96%
Marjă netă modestă.
- Îndatorare90.75%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință199.87%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 199,87%
- Creștere anuală compusă
- 199,87%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea C · Industria prelucrătoare
1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
Cele mai nou înregistrate în județul București
- EVICOM WOOD S.R.L. CUI 46891000 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 22.09.2022SRL
- IPTIC WOOD 2020 S.R.L. CUI 46716084 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 25.08.2022SRL
- TANCUTIL S.R.L. CUI 44046840 · Sector 6 Mun. Bucureşti · înființată 05.04.2021TVASRL
- WOODREAM S.R.L. CUI 39514996 · Sector 4 Mun. Bucureşti · înființată 20.06.2018TVASRL
- HEXI CENTER SRL CUI 37803122 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 21.06.2017TVASRL
- WOOD FOR WINE SRL CUI 36682707 · Sector 5 Mun. Bucureşti · înființată 27.10.2016TVASRL
Întrebări despre MP MARIA SOLUTION S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are MP MARIA SOLUTION S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 508.720 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 20.160 lei.
- MP MARIA SOLUTION S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus MP MARIA SOLUTION S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are MP MARIA SOLUTION S.R.L.?
- 10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are MP MARIA SOLUTION S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 234.860 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are MP MARIA SOLUTION S.R.L.?
- 53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- MP MARIA SOLUTION S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are MP MARIA SOLUTION S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .