IRON KRAFT S.R.L.

Activă

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

IRON KRAFT S.R.L. (CUI 49843406) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 27 martie 2024, cu activitatea principală „fabricarea articolelor pentru sport” (CAEN 3230).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 411.673 lei, profit net de 99.431 lei, datorii de 72.063 lei, capitaluri proprii de 99.912 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

411.673lei

Venituri totale

411.693lei

Rezultat net

99.431lei

Datorii

72.063lei

Capitaluri proprii

99.912lei

Capital de lucru

79.885lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

411.673lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000524249
Data înregistrării
27 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3230 — Fabricarea articolelor pentru sport
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. MATEI BASARAB, NR.5, AP.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+260,8%
Profitul, față de anul trecut
+170,8%
Creștere anuală compusă
+260,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.1%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.11 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate24.15%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare41.9%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință260.83%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate20.027lei
I2Active circulante151.948lei
I3Stocuri4.053lei
I4Creanțe129.809lei
I5Casa și conturi la bănci18.086lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii72.063lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri99.912lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă411.673lei
I14Venituri totale411.693lei
I15Cheltuieli totale293.951lei
I16Profit brut117.742lei
I18Profit net99.431lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă24,15%
Marjă brută28,6%
Rentabilitatea capitalurilor99,52%
Rentabilitatea activelor57,82%
Grad de îndatorare41,9%
Lichiditate curentă2,11
Cifră de afaceri pe salariat411.673lei
Fond de rulment79.885lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
260,83%
Creștere anuală compusă
260,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3230 Fabricarea articolelor pentru sport

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre IRON KRAFT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IRON KRAFT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 411.673 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 99.431 lei.
IRON KRAFT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IRON KRAFT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IRON KRAFT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IRON KRAFT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 72.063 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IRON KRAFT S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IRON KRAFT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IRON KRAFT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3230 — Fabricarea articolelor pentru sport.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .