PINTECH IT SERVICES S.R.L.

Activă

6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei

PINTECH IT SERVICES S.R.L. (CUI 49837927) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Prejmer Com. Prejmer, BRAŞOV, înregistrată la 27 martie 2024, cu activitatea principală „alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei” (CAEN 6209).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 788.169 lei, profit net de 197.570 lei, datorii de 27.173 lei, capitaluri proprii de 197.810 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

788.169lei

Venituri totale

788.809lei

Rezultat net

197.570lei

Datorii

27.173lei

Capitaluri proprii

197.810lei

Capital de lucru

197.006lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

394.085lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J8/1047/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J08/1047/2024
Data înregistrării
27 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Sediu social
JUD. BRAŞOV, SAT PREJMER COM. PREJMER, STR. NOUĂ, NR.298

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+140,7%
Profitul, față de anul trecut
+659,9%
Creștere anuală compusă
+140,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate88.24%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate8.25 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate25.07%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare12.12%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință140.72%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante224.179lei
I3Stocuri165lei
I4Creanțe162.057lei
I5Casa și conturi la bănci61.957lei
I6Cheltuieli în avans804lei

Pasiv

I7Datorii27.173lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri197.810lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă788.169lei
I14Venituri totale788.809lei
I15Cheltuieli totale573.006lei
I16Profit brut215.803lei
I18Profit net197.570lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă25,07%
Marjă brută27,38%
Rentabilitatea capitalurilor99,88%
Rentabilitatea activelor88,13%
Grad de îndatorare12,12%
Lichiditate curentă8,25
Cifră de afaceri pe salariat394.085lei
Fond de rulment197.006lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
140,72%
Creștere anuală compusă
140,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre PINTECH IT SERVICES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PINTECH IT SERVICES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 788.169 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 197.570 lei.
PINTECH IT SERVICES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PINTECH IT SERVICES S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PINTECH IT SERVICES S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PINTECH IT SERVICES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 27.173 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PINTECH IT SERVICES S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PINTECH IT SERVICES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PINTECH IT SERVICES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .