THERMO ADVANCED S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

THERMO ADVANCED S.R.L. (CUI 49831045) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 26 martie 2024, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.069.900 lei, profit net de 350.280 lei, datorii de 227.050 lei, capitaluri proprii de 350.480 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.069.900lei

Venituri totale

1.069.900lei

Rezultat net

350.280lei

Datorii

227.050lei

Capitaluri proprii

350.480lei

Capital de lucru

179.338lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

152.843lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000618333
Data înregistrării
26 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, CAL. BURDUJENI, PARTER, BL.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+26,9%
Profitul, față de anul trecut
+5,4%
Creștere anuală compusă
+26,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.83%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.79 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate32.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare46.53%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință26.92%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate81.542lei
I2Active circulante406.388lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe372.655lei
I5Casa și conturi la bănci33.733lei
I6Cheltuieli în avans89.600lei

Pasiv

I7Datorii227.050lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri350.480lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.069.900lei
I14Venituri totale1.069.900lei
I15Cheltuieli totale687.523lei
I16Profit brut382.377lei
I18Profit net350.280lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă32,74%
Marjă brută35,74%
Rentabilitatea capitalurilor99,94%
Rentabilitatea activelor71,79%
Grad de îndatorare46,53%
Lichiditate curentă1,79
Cifră de afaceri pe salariat152.843lei
Fond de rulment179.338lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
26,92%
Creștere anuală compusă
26,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre THERMO ADVANCED S.R.L.

Ce cifră de afaceri are THERMO ADVANCED S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.069.900 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 350.280 lei.
THERMO ADVANCED S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THERMO ADVANCED S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are THERMO ADVANCED S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THERMO ADVANCED S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 227.050 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THERMO ADVANCED S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THERMO ADVANCED S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THERMO ADVANCED S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .