ELSTERA S.R.L.

Activă

4771 Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

ELSTERA S.R.L. (CUI 49830392) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 26 martie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (CAEN 4771).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 286.686 lei, profit net de 29.730 lei, datorii de 200.732 lei, capitaluri proprii de 35.463 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
84.99%
Solvabilitate
15.01%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

286.686lei

Venituri totale

334.229lei

Rezultat net

29.730lei

Datorii

200.732lei

Capitaluri proprii

35.463lei

Capital de lucru

35.463lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

143.343lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000313188
Data înregistrării
26 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, BLD. REPUBLICII, NR.25, BL.25, SC.1, ET.6, AP.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+124,6%
Profitul, față de anul trecut
+501,2%
Creștere anuală compusă
+124,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.01%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.18 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.37%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare84.99%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință124.62%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante236.195lei
I3Stocuri194.616lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci41.579lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii200.732lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri35.463lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă286.686lei
I14Venituri totale334.229lei
I15Cheltuieli totale223.006lei
I16Profit brut111.223lei
I18Profit net29.730lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă10,37%
Marjă brută38,8%
Rentabilitatea capitalurilor83,83%
Rentabilitatea activelor12,59%
Grad de îndatorare84,99%
Lichiditate curentă1,18
Cifră de afaceri pe salariat143.343lei
Fond de rulment35.463lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
124,62%
Creștere anuală compusă
124,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre ELSTERA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ELSTERA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 286.686 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 29.730 lei.
ELSTERA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ELSTERA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ELSTERA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ELSTERA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 200.732 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ELSTERA S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ELSTERA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ELSTERA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4771 — Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .