NEXT EVENT S.R.L.

Activă

7414 Alte activități de design specializat

NEXT EVENT S.R.L. (CUI 49825752) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 25 martie 2024, cu activitatea principală „alte activități de design specializat” (CAEN 7414).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 265.418 lei, profit net de 9.219 lei, datorii de 52.087 lei, capitaluri proprii de 12.406 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
80.76%
Solvabilitate
19.24%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

265.418lei

Venituri totale

265.418lei

Rezultat net

9.219lei

Datorii

52.087lei

Capitaluri proprii

12.406lei

Capital de lucru

1.018lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

265.418lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000512178
Data înregistrării
25 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7414 — Alte activități de design specializat
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.1, CAMERA 1, BL.B4, SC.1, ET.2, AP.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+149,6%
Profitul, față de anul trecut
+198,6%
Creștere anuală compusă
+149,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.47%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare80.76%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință149.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.388lei
I2Active circulante53.105lei
I3Stocuri11.369lei
I4Creanțe17.578lei
I5Casa și conturi la bănci24.158lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii52.087lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.406lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă265.418lei
I14Venituri totale265.418lei
I15Cheltuieli totale253.028lei
I16Profit brut12.390lei
I18Profit net9.219lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă3,47%
Marjă brută4,67%
Rentabilitatea capitalurilor74,31%
Rentabilitatea activelor14,29%
Grad de îndatorare80,76%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat265.418lei
Fond de rulment1.018lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
149,55%
Creștere anuală compusă
149,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

7414 Alte activități de design specializat

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre NEXT EVENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NEXT EVENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 265.418 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.219 lei.
NEXT EVENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEXT EVENT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are NEXT EVENT S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEXT EVENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 52.087 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEXT EVENT S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEXT EVENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEXT EVENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7414 — Alte activități de design specializat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .