TASICAD PREST S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

TASICAD PREST S.R.L. (CUI 49823670) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 25 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 52.015 lei, profit net de 3.856 lei, datorii de 9.727 lei, capitaluri proprii de 462 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.29 x
Îndatorare
95.47%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

52.015lei

Venituri totale

73.341lei

Rezultat net

3.856lei

Datorii

9.727lei

Capitaluri proprii

462lei

Capital de lucru

-6.905lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

52.015lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000308182
Data înregistrării
25 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. MOTRULUI, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30,1%
Profitul, față de anul trecut
+207,3%
Creștere anuală compusă
+30,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.53%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.29 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate7.41%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare95.47%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință30.14%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.367lei
I2Active circulante2.822lei
I3Stocuri495lei
I4Creanțe1.552lei
I5Casa și conturi la bănci775lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii9.727lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri462lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă52.015lei
I14Venituri totale73.341lei
I15Cheltuieli totale68.963lei
I16Profit brut4.378lei
I18Profit net3.856lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă7,41%
Marjă brută8,42%
Rentabilitatea capitalurilor834,63%
Rentabilitatea activelor37,84%
Grad de îndatorare95,47%
Lichiditate curentă0,29
Cifră de afaceri pe salariat52.015lei
Fond de rulment-6.905lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
30,14%
Creștere anuală compusă
30,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre TASICAD PREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TASICAD PREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 52.015 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.856 lei.
TASICAD PREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TASICAD PREST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TASICAD PREST S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TASICAD PREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.727 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TASICAD PREST S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TASICAD PREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TASICAD PREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .