ZAANA STUDIO S.R.L.

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

ZAANA STUDIO S.R.L. (CUI 49816819) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 22 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 62.999 lei, profit net de 2.306 lei, datorii de 5.315 lei, capitaluri proprii de 8.038 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.58 x
Profitabilitate
3.66%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

62.999lei

Venituri totale

63.499lei

Rezultat net

2.306lei

Datorii

5.315lei

Capitaluri proprii

8.038lei

Capital de lucru

-2.219lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/494/2024
Data înregistrării
22 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. LĂCĂTUŞ, NR.12A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+55,2%
Profitul, față de anul trecut
-59,8%
Creștere anuală compusă
+55,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate60.2%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.58 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.66%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare39.8%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință55.2%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.257lei
I2Active circulante3.096lei
I3Stocuri6lei
I4Creanțe2.039lei
I5Casa și conturi la bănci1.051lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.315lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.038lei
I11Capital subscris vărsat1lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă62.999lei
I14Venituri totale63.499lei
I15Cheltuieli totale60.740lei
I16Profit brut2.759lei
I18Profit net2.306lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă3,66%
Marjă brută4,38%
Rentabilitatea capitalurilor28,69%
Rentabilitatea activelor17,27%
Grad de îndatorare39,8%
Lichiditate curentă0,58
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-2.219lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
55,2%
Creștere anuală compusă
55,2%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre ZAANA STUDIO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ZAANA STUDIO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 62.999 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.306 lei.
ZAANA STUDIO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ZAANA STUDIO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ZAANA STUDIO S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ZAANA STUDIO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.315 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ZAANA STUDIO S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ZAANA STUDIO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ZAANA STUDIO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .